Класифікація пожежних рукавів

08.09.2018

Класифікація пожежних рукавів включає кілька категорій виробів. Однак всі дані моделі використовуються для подачі вогнегасної речовини в точку горіння. В якості такого речовини може використовуватися вода, спеціальна суха суміш або пінний склад.

класифікація пожежних рукавів

ВИДИ ПОЖЕЖНИХ РУКАВІВ

Види пожежних рукавів поділяються залежно від принципу роботи. Для кращого розуміння, дані види слід викласти більш докладно:

  • Напірні рукава – представляють собою шланги, по яких рухається вогнегасна суміш. Відповідно, її рух забезпечується створенням досить високого тиску, яке може досягати 8 атмосфер. Безпосереднє донесення складу гасіння відбувається через спеціальний ствол. Зазначені моделі вельми поширені. Вони встановлюються на цистернах, поїздах, автомобілях МНС і так далі. Такі рукави можуть мати різну довжину, передбачена також можливість її збільшення за рахунок спеціальних сполучних елементів;
  • Напірно-всмоктуючого типу. Зазначені вироби відрізняються більшою жорсткістю, ніж напірні моделі. Представлений вид рукавів застосовується для всмоктування води з пожежних або інших водойм. Щоб забезпечувати потрібну силу всмоктування, до шлангів приєднується потужний мотор, який створює вакуум. За рахунок вакууму і відбувається швидкий паркан рідини;
  • Всмоктувальні рукави – подібні вироби характеризуються ще більшою жорсткістю. Вони виготовляються з дуже міцних полімерних матеріалів. При цьому їх структура включає каркас з тканини, є додаткове підсилюють армування. Воно являє собою спіраль. Протяжність шланга стандартна і не перевищує 4 метри. Зазначені моделі здатні в короткі терміни поповнювати запас води в пожежній машині. Після такого поповнення, вода подається через напірний рукав до місця гасіння вогню.

види рукавів пожежних

Таким чином, види рукавів пожежних включають три типи виробів. Кожен з них виконує свої строго визначено функції. Даними виробами укомплектовуються транспортні засоби протипожежної служби, а також поїзди і кораблі, призначені для гасіння вогню.

ОСОБЛИВОСТІ РУКАВІВ

Представлені шланги мають ряд особливостей. Вони використовуються в екстремальних умовах, що вимагає від шлангів стійкості до впливу високих температур і агресивних зовнішніх впливів.

Наприклад, всі моделі стійкі до термічного впливу, вони не руйнуються і не втрачають своїх корисних властивостей при дії масел. Крім того, рукава витримують інтенсивну експлуатацію. Їх матеріал не зношується, не рветься і не деформується.

Окремо треба згадати про моделі, спеціально адаптованих для використання в тих чи інших кліматичних умовах. Так, є моделі шлангів, пристосовані для тропічних умов, помірного клімату з діапазоном робочих температур від – 40 до + 45 градусів. Є моделі і для холодного клімату. Вони здатні працювати в температурному діапазоні від -50 до +45 градусів.

Реалізація даної продукції здійснюється багатьма компаніями. Надійним постачальником пожежного обладнання зарекомендувала себе компанія НАІС, багаторічний досвід якої дозволяє гарантувати професіоналізм на всіх стадіях співробітництва.

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98