Термін служби пожежних рукавів

13.02.2019

Пожежні рукави виконуються з міцних матеріалів, які стійкі до впливів навколишнього середовища. Вони здатні переносити високі температури, вплив низьких температур, вологи і так далі. При цьому розрізняються і умови експлуатації даних рукавів. Адже деякі вироби задіяні в реальному гасінні пожеж, а інші знаходяться під склом в пожежному шафі протягом багатьох років. При цьому встановлено термін служби пожежного рукава, після настання якого виріб не підлягає подальшій експлуатації.

термін придатності пожежних рукавів

Термін придатності пожежних рукавів

Термін придатності пожежних рукавів на законодавчому рівні не закріплений. Це пов’язано з тим, що на працездатність і властивості виробів впливають умови їх експлуатації, матеріали, з яких вони виготовлені. Тому, встановлення чітких рамок терміну придатності призвело б лише до зловживань і зайвим складнощів. Тому, термін служби пожежних рукавів встановлюється тільки заводом при виготовленні вироби.
Якщо проаналізувати кожен термін експлуатації пожежних рукавів, який є в документації виробника, стане ясно, що вироби можуть працювати від 2 до 5 років. При цьому експлуатаційний період не може перевищувати 10 років. Відповідно, при інтенсивному використанні, негативних впливах, шланг може бути списаний через 2 роки. Однак при дотриманні належних умов його застосування, рукав можна буде не міняти і 10 років. Це забезпечує істотну економію.

термін експлуатації пожежних рукавів

Як продовжити термін придатності рукавів пожежних рукавів

Зазначений період можна збільшити і використовувати рукав до граничного значення в 10 років. Однак для цього рукаву необхідний догляд і періодичне обслуговування. Про таких процедурах слід сказати більш детально:

  1. Необхідні періодичні огляди пожежного рукава. Такі заходи дозволяють виявляти тріщини, деформаційні зміни і інші пошкодження вироби;
  2. Слід проводити розкочування зазначеного вироби. Ця процедура повинна проводитися не рідше одного разу на рік. Рукав потрібно розгортати, оглядати і скачувати назад;
  3. Важливо оглядати сопло рукава. Воно також не повинно мати пошкоджень. Сопло повинно примикати до рукаву дуже щільно без тріщин.

Перераховані заходи дозволять продовжити термін служби виробу до граничного значення в 10 років. Замовити дану продукцію можна у надійного постачальника пожежного обладнання – компанії НАІС.

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98