Вимоги до пожежних драбин

05.06.2019

Одне з найважливіших завдань при будівництві будівель – безпеку людей, що знаходяться в них. При виникненні загрози життю людина повинна мати можливість безпечно покинути приміщення. Тому чинним законодавством передбачені нормативи, відповідно до яких будівлі і споруди оснащуються драбинами, за допомогою яких можна вийти з небезпечної зони. У статті розглянемо пожежні драбини, вимоги до них.

Розрізняють евакуаційні споруди 2 видів:

пожежні сходи вимоги
Виділяють 2 категорії пожежних драбин зовні будівлі: вертикальні і маршові. Маршова конструкція вважається найбезпечнішою. Вона може бути використана для підйому на значну (від 20 м) висоту. Маршові драбини встановлюють і при перепадах даху по висоті більше 20 м. Використовуються вони для евакуації людей і доступу пожежних до вогнища загоряння. Конструкція передбачає чергування маршів з майданчиками.

Призначення вертикальної конструкції – підйом персоналу, задіяного на пожежогасінні, на дах. Така драбини складаються з 2 паралельних металевих шнурів, що жорстко з’єднані між собою за допомогою поперечних ступенів. Область застосування вертикальної конструкції:

Матеріали виготовлення

Головні вимога до пожежних драбин і огорож за матеріалами виготовлення – це негорючість. Для шляхів евакуації всередині будови використовують метал, бетон і (або) цегла. Для зовнішніх конструкцій застосовується метал з антикорозійним покриттям. Використовувати деревину не можна.

Ще одна вимога, яким повинна відповідати пожежна драбина (норма ГОСТ) – антіскользящаяповерхность. Каркас виконують з металевого профілю. Для ступенів використовують просічно-витяжний лист з гратчастої структурою, що перешкоджає скупченню льоду і снігу. Ще один варіант – пресснастіл, матеріал з хорошою несучою здатністю і протівоскользящімі зубами.

Вимоги до зовнішніх пожежних драбин за габаритами

Залежно від того, які застосовуються зовнішні пожежні драбини, норми і вимоги відрізняються

Маршові пожежні драбини: норми і вимоги за розмірами

За ГОСТ, розмір маршових драбин регламентований наступним чином.

зовнішні пожежні драбини вимоги

Вертикальні пожежні драбини: вимоги по габаритам

Мінімально допустимі ширина конструкції і довжина кріпильних балок складають 0,6 і 0,3 м відповідно. Максимально допустима відстань між нижньою сходинкою і поверхнею землі – 1,5 м. Розташування вертикальної конструкції – строго вертикальне. Щоб уникнути попадання вологи на місцях закріплення балок до стін, використовують герметик або будівельний розчин.

Обов’язкова умова – наявність огороджувальних елементів.

Відповідно до ГОСТ, випробування пожежних драбин проводиться при здачі будинку в експлуатацію, і згодом не рідше ніж 1 раз в 5 років.

Придбати протипожежне обладнання на найвигідніших умовах ви можете в інтернет-магазині компанії НАІС.

Популярні товари

лестница трехколенная цена

Висувна пожежна драбина

16,000 грн.

Купити

лестница палка цена

Драбина-палка ЛП

3,900 грн.

Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98