Випробування пожежних рукавів

15.09.2018

Випробування пожежних рукавів є оцінкою їх відповідності встановленим нормам. В процесі експлуатації пожежні рукави піддаються цілому ряду впливів. Вони працюють в умовах високих температур, взаємодіють з маслами, агресивним середовищем. Тому, матеріали, схильні до подібних дій, необхідно відчувати.

порядок випробування пожежних рукавів

Порядок випробування пожежних рукавів

Державними нормами встановлено порядок випробування пожежних рукавів. Процедура необхідна для оцінки готовності виробів для пожежогасіння. Зазначені заходи включають кілька етапів:

  1. Необхідний оцінити стан рукава візуально. Даний первинний огляд потрібно для виявлення пошкоджень, наявності на ньому розтріскувань і так далі;
  2. Обов’язково проводяться тести на герметичність. Вони дозволяють виявити невеликі дірки, тріщини. Подібні пошкодження істотно знижують ефективність застосування рукава, оскільки натиск подається засоби пожежогасіння буде знижений щодо норми;
  3. Слід вживати заходів для виявлення відшарування верхнього шару матеріалу. Тим часом, даний шар дозволяє витримувати високі температури і інші негативні впливи;
  4. Потрібно заміряти внутрішній шар, оглядати ізоляційні шари.

Таким чином, оцінити пожежні рукава дозволяє їх випробування. При необхідності, виконується поточний ремонт шланга або його повна заміна.

Періодичність випробування пожежних рукавів

Пожежні рукави є на всіх видах транспорту, призначеного для гасіння пожеж. Однак незважаючи на різні умови експлуатації, вимоги по регулярності процедури є однаковими. Періодичність випробувань пожежних рукавів потрібно представити таким чином:

Важливу роль в оцінці стану грають гідравлічні випробування. Вони полягають в пропущенні через рукав води під значним тиском. При цьому звертається увага на освіту на поверхні шланга здуття, протікання і подібні дефекти.

пожежні рукава випробування

Роботи відбуваються в екстремальних умовах. Шланг заповнюється водою під тиском, яке спеціально нагнітається. Після чого, шланг задіють протягом 10 хвилин. Якщо дефектів не виявлено, його висушують і знову приймають в експлуатацію.

Здійснюється жорсткий контроль за ходом випробувань і урахуванням їх результатів. Дана інформація відображається в спеціальних облікових картках. Вони заводяться для кожного шланга.

Надійність пожежного оснащення, багато в чому, залежить від постачальника даних товарів. Серед компаній, що працюють на зазначеному ринку, слід особливо виділити НАІС. Компанія поставляє пожежне обладнання безпосередньо від виробника і здатна гарантувати високу якість.

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98