Класи пожеж

10.03.2020

Які існують класи пожеж?Пожежі класифікуються по виду палаючих матеріалів. Дані про специфіку загоряння необхідні для правильного вибору і ефективного застосування засобів пожежогасіння. Ця стаття покликана дати відповідь на питання, які бувають пожежі.

Класифікація пожеж

класи пожеж

Клас «A» – тверді матеріали

Найбільш поширений клас пожежі в побуті та виробничої діяльності. Самозаймання не відбувається, для виникнення пожежі потрібно джерело загоряння: іскра, відкритий вогонь, інтенсивне теплове випромінювання. Гасіння проводиться всіма доступними засобами.

Клас «B» – горіння рідин

Горючі компоненти легкозаймисті та горючі рідини. Вода для гасіння таких пожеж непридатна, в більшості випадків пожежними застосовується піна, при виникненні незначного загоряння можливо використати вогнегасники.

Клас «C» – горіння газів

Речовина, що знаходиться в газоподібному стані займає весь наданий йому об’єм, зберігання і транспортування газів зазвичай відбувається в стислому або зрідженому стані. Займистих вважається газ, який горить при звичайній концентрації кисню в повітрі. При нагріванні резервуари з займистих газом, тиск в ній різко зростає, що призводить до руйнування балона і виходу газу в приміщення. Вихід побутового газу в приміщення призводить до вибуху при наявності фактора запалення і досягненні вибухонебезпечної концентрації.

класифікація пожеж

Клас «D» – горіння металів

Горіння металів супроводжується викидом великої кількості іскор. Гасіння проводиться припиненням надходження повітря в область пожежі спеціальними порошковими складами, які не вступають в реакцію з палаючим металом.

Клас «E» – горіння матеріалів установок під напругою


Першочерговим дією пожежних в цьому випадку є знеструмлення об’єкта. Для гасіння застосовуються вогнегасні порошки і газові склади, що не володіють електропровідністю.

Клас «F» – пожежі за участю радіоактивних матеріалів

На підприємствах атомної галузі обов’язковий план дій персоналу в надзвичайних ситуаціях і налагоджена схема пожежогасіння.

Класифікація пожеж необхідна для оперативного прийняття рішень, швидкої ліквідації наслідків і забезпечення безпеки пожежних команд. Збір і систематизація даних про те, які бувають пожежі та їх класифікація, допомагає в розробці профілактичних заходів, удосконалення обладнання, від якого залежить не тільки збереження майна, але і життя людей. Працююча в сфері поставок пожежного обладнання компанія «АІС», може служити зразком надійності і безперервного розвитку.

Автор статті: ПП “НАІС-Н”

Популярні товари

Вогнегасник вуглекислотний ОУ-3 (ВВК-2)

Оцінено в 5.00 з 5

570 грн.
Купити

огнетушитель порошковый оп 2

Вогнегасник порошковий ОП-2

 

Оцінено в 5.00 з 5

255 грн.
Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98