Маркування пожежних рукавів

07.08.2020

Пожежні рукави – обов’язковий протипожежний інвентар вогнегасних підрозділів МНС, призначений для перекидання під високим тиском води, порошку і пінних розчинів в зону гасіння пожежі. Виробники випускають це оснащення у вигляді гнучких трубопроводів, які мають різні технічні та експлуатаційні характеристики. Існуюча маркування пожежних рукавів допомагає зробити правильний вибір.

маркування пожежних рукавів

 

Особливості маркування протипожежних рукавів

Як і весь пожежний інвентар, протипожежні рукава випускаються відповідно до регламентованих ГОСТами. За цільовим призначенням і умовами роботи вони класифікуються на всмоктувальні, напірні і напірно-усмоктувальні типи. Позначення на всмоктуючих і напірно-всмоктувальних типах містить наступну інформацію:

 1. Бренд або товарний знак.
 2. Технологічне позначення класу (Б – бензин, гас, дизпаливо, масла на базі нафти; В – технічна забруднена вода; Г – перекачування різноманітних газів; КЩ – неорганічні розчини невисокої концентрації; П – питні напої).
 3. Діаметр (мм).
 4. Робочий напір (МПа).
 5. Довжина (м).
 6. Місяць, (квартал), рік виготовлення.
 7. Найменування ГОСТу.
 8. Штамп ОТК.

Як користуватися пожежним рукавом читайте в нашому огляді


Виробниче маркування пожежних рукавів напірного типу

 1. Логотип виробника або торговий знак.
 2. Інформацію про функціонал, в залежності від наявної комплектації: РПМ – для пожежної автомобільної техніки; РПК-пожежної крани; РПК-Н – для використання з зовнішніми пожежними кранами; РПК-В – експлуатація з внутрішніми модифікаціями пожежних кранів.
 3. Розшифровку матеріалів виготовлення: Д -двостороння покриття полімерним матеріалом; П – наявність внутрішнього гідроізоляційного шару, спеціальне просочування каркаса; В – гідроізоляційний матеріал внутрішньої частини рукава.
 4. Діаметр (в мм).
 5. Робочий напір (в МПа).
 6. Параметр довжини в метрах (вказується тільки для РПК типів).

Виробниче маркування пожежних рукавів

 

Маркування пожежних рукавів, які виконуються для спеціального призначення, містить додаткові технологічні позначення:

Вибір постачальника

Спеціалізована компанія НАІС є надійним постачальником пожежного обладнання. Вся представлена продукція пройшла сертифікацію і має підтверджуючі документи. Спеціальна символіка та маркування пожежних рукавів для транспортування вогнегасних речовин забезпечує хорошу видимість і читаність протягом всього експлуатаційного періоду.

Популярні товари

рукав всасывающий 75

Рукав всмоктуючий Д 75

Оцінено в 5.00 з 5

1,400 грн.

Купити

рукав всасывающий 100

Рукав всмоктуючий Д 100

Оцінено в 5.00 з 5

1,500 грн.

Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98