Основні причини пожеж на виробництві

18.11.2019


Пожежа на промисловому об’єкті – це неплановане загоряння, яке супроводжується задимленням, горінням і високими температурами. Залежно від причини виникнення пожеж на виробництві вогонь може вести себе по-різному. У будь-якому випадку це загрожує матеріальними збитками, аж до повної зупинки виробництва, і становить небезпеку для людей. Загальні відомості про причини появи небезпечних ситуацій допоможуть організувати комплекс протипожежних заходів.

основні причини пожеж на виробництві

Загальні відомості про пожежі

За класифікацією пожежі діляться на приховані і відкриті. У першому випадку загоряння визначається за наявністю диму або запаху. Усунення прихованого загоряння ускладнюється тим, що для виявлення вогнища потрібен час. За цей час вогонь може збільшитися, нанести більше шкоди, а також перейти на відкриті місця. Характерними місцями освіти прихованих загорянь на виробництві є порожнечі в будівельних конструкціях, вентиляційні шахти приховані технологічні установки.


Які бувають вогнегасники читайте в огляді NAIS


Другим типом є відкриті пожеж, які можуть утворитися як всередині, так і зовні приміщення. Виявити і усунути такий легше, адже спочатку видно вогнище загоряння і до нього є вільний доступ. Відкритий вогонь може бути змішаного типу, т. Е. Внутрішнім і зовнішнім пожежею одночасно. У таких випадках він може наблизитися до суцільного, коли вогонь охоплює всю будівлю. Загасити таку пожежу без залучення пожежної техніки неможливо.

Причини виникнення пожеж на виробництві

Будь-яка пожежа, навіть найменша іскра, завжди починається з джерела, яке послужило причиною неконтрольованого спалаху. Знаючи основні причини пожеж на виробництві, можна запобігти її появі. Найтиповіші причини:


Незважаючи на безліч причин найчастіше пожежа на виробництві відбувається з причини необережного поводження з вогнем. Сюди входить як куріння в недозволених місцях, так і виконання вогневих робіт. Під вогневими роботами на підприємствах маються на увазі:

причини виникнення пожеж на виробництві

Комплекс протипожежних заходів

Основним завданням керівництва впровадити на підприємстві комплекс заходів, які стануть основою протипожежної профілактики. Це допоможе уникнути появи причини пожеж на підприємстві і тим самим зберегти матеріальні цінності та життя співробітників. Сюди входять:

Від якості вогнегасників та інших засобів гасіння пожежі залежить багато чого, зокрема, наскільки швидко вдасться нейтралізувати осередок загоряння. Компанія НАІС – надійний постачальник пожежного обладнання, яка організовує постачання якісного пожежного обладнання для вашого підприємства.

Популярні товари

огнетушитель порошковый оп 2

Вогнегасник порошковий ОП-1

235 грн.

Купити

огнетушитель порошковый оп 5

Вогнегасник порошковий ОП-5

Оцінено в 5.00 з 5

380 грн.

Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98