Види вогнегасників та їхні типи

16.10.2019

Поки вогонь не перетворився в розбурхане полум’я, його можна загасити за допомогою підручних засобів, основний з яких – вогнегасник. Правильно встановлене і справне устаткування допоможе зберегти людські життя і цінне майно.

види вогнегасників

Які види вогнегасників бувають

Головна мета при гасінні пожежі – зупинити реакцію окислення, для цього в вогнегаснику можуть бути використані різні речовини:

За допомогою води найкраще гасити тверді речовини. Деякі водні пристрої можуть бути використані для гасіння рідких речовин (на корпусі повинна бути спеціальна позначка). Це найбільш безпечний для людини і природи спосіб гасіння полум’я, проте використовувати його можна тільки для зазначених двох категорій пожежі.

Гасові вогнегасники впораються з займанням речовин, які здатні горіти без кисню. При їхньому використанні не варто торкатися до трубки, щоб не відморозити пальці. Порошок використовується для гасіння будь-яких видів загорянь.

Спектр застосування піни досить широкий, проте його не варто використовувати поблизу електропроводки та для гасіння лужних металів.

типи вогнегасників

Типи вогнегасників залежно від конструкції

Для успішного гасіння вогню вкрай важлива ефективна подача збиваючої полум’я речовини.

Це може відбуватися декількома способами:


Дізнайтеся про основні причини пожеж в статті від НАІС-Н


Крім цього, може відрізнятися тип пускового пристрою. Він може мати форму:


Ще один важливий параметр, що визначає тип вогнегасника – це його розмір. За обсягом прийнято ділити ці засоби протипожежного захисту на три категорії:

Перші два типи вогнегасників не надто важкі, і досить компактні. Їх називають ручними (малолітражними і промисловими залежно від розміру). Пристрій, що має об’єм більше 10 літрів, може бути пересувним і стаціонарним, але підняти його буде важко.

Де підібрати любі типи вогнегасників

Знаючи, які бувають види вогнегасників, можна обладнати приміщення відповідно до норм пожежної безпеки. Не варто забувати, що одною з важливих умов успішної боротьби з вогнем, крім наявності вогнегасників, залишається вміння персоналу ними користуватися. Одним з кращих постачальників засобів протипожежного обладнання багато років є компанія НАІС, що пропонує широкій вибір вогнегасників та інших засобів захисту.

Популярні товари

огнетушитель порошковый оп 6

Вогнегасник порошковий ОП-6

410 грн.

Купити

Вогнегасник вуглекислотний ОУ-3 (ВВК-2)

Оцінено в 5.00 з 5

570 грн.

Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98