Сучасні засоби і способи гасіння пожеж

Для якісної і своєчасної локалізації неконтрольованих спалахів, застосовуються сучасні засоби і способи пожежогасіння. Вони включають в себе безліч різновидів, виконуються як стаціонарними, так і мобільними, для транспортування. Використання якісного пожежного обладнання дозволяє справлятися з займанням за короткий термін, запобігаючи подальше поширення вогню. основні засоби пожежогасіння

Способи пожежогасіння

Основні способи і засоби пожежогасіння можна розділити на кілька груп. Їх класифікують в залежності від умов застосування, ефективності, і способу використання. До них відносяться:

  • Розбризкувачі, розташовані безпосередньо в приміщенні, які активуються спеціальними датчиками;
  • Вогнегасники з різним наповненням, ручного і перевезеного типу;
  • Інвентар для полегшення гасіння пожежі, який розташовується в спеціальних щитах;
  • Пожежні крани, що з'єднуються з системою пожежного водопроводу.
  • Спеціальна техніка і транспорт, що обслуговуються кваліфікованими співробітниками.

Стандартні методи локалізації вогню

Для забезпечення пожежної безпеки всередині великих будівель або приміщень, застосовуються стаціонарні способи і засоби гасіння пожеж. До них відносяться спринклери і дренчерниеустановкі, які розташовуються в кімнатах, коридорах, сходових проходах. Залежно від способу активації даних коштів, їх можна розділити на два основних типи:

  • Автоматичні - зрошення води включається за рахунок електричного сигналу, що надходить з теплових датчиків або датчиків диму. Дані системи є найнадійнішими, але відрізняються дорогої установкою.
  • Ручні - в цьому випадку подача води здійснюється після дій людини. Тут головну роль відіграє людський фактор, завдяки чому підвищується загальний ризик і знижується ефективність системи.

способи і засоби пожежогасіння

Первинні і мобільні види

Основні способи гасіння пожежі на початкових стадіях, включають в себе ручний пожежний інвентар і вогнегасники. Інвентар розташовується в спеціальних закритих щитах. У його комплектацію входять: відра, лопати совкового і штикового типу, пожежні сокири, ломи, вила, гаки. Також до цієї групи відносяться сучасні вогнегасники, які класифікуються в залежності від принципу дії і наповнення на: порошкові, пінні, водяні, вуглекислотні, емульсійні і інші. Сюди ж можна віднести пожежні крани, розташовані безпосередньо в приміщеннях. Вони з'єднуються зі спеціальним водопроводом, встановленому в приміщенні, і можуть ефективно застосовуватися під час гасіння загорянь на одному поверсі або в одній кімнаті. Транспортні засоби для гасіння пожежі відносяться до мобільного типу. Вони включають в себе машини, літаки, вертольоти, поїзди і суду пожежного призначення.

Важливість якісного обладнання для пожежогасіння

Гарантувати високу безпеку і ефективність гасіння загоряння, можна тільки використовуючи якісні засоби локалізації вогню. Компанія НАІС має статус надійного постачальника обладнання для пожежогасіння, виконаного відповідно до високих стандартів якості.