Вимоги до пожежних гідрантів

16.01.2020

Пожежний гідрант – водозабірна пристосування, що використовується для ліквідації вогнищ загоряння як в населених пунктах і містах, так і на підприємствах. Для успішного гасіння пожеж стаціонарне пристрій повинен відповідати пропонованим гідранта вимогам. Обов’язкова умова – справний стан і відсутність перешкод для повноцінної експлуатації.

вимоги до пожежних гідрантів на території організації

Вимоги до пожежних гідрантів на території організації

Норми до пожежних гідрантів і вимоги визначені статтею 127 ФЗ № 123 і ГОСТом Р 53961-2010. Розрізняють обладнання підземного і надземного типу. Найчастіше експлуатується підземний вигляд пристрою.
Технічні характеристики для підземного водозабірного пристосування:

Вимоги, що пред’являються до конструкції:

Не допускається на корпусі наявність відколів, тріщин і протікання води через зливний отвір у відкритому стані пожежного гідранта. На обладнання в обов’язковому порядку наноситься фарба. При його установці в водонаполняемих колодязях, в зливному отворі необхідна присутність зворотного клапана для захисту порожнини пристрою від попадання підземних вод.


Читайте як користуватися вогнегасником в нашому огляді


Пожежне пристрій для підключення спецобладнання має забезпечувати необхідну водоотдачу згідно з установленими нормами:

Що стосується матеріалів для виготовлення, то вони повинні бути корозійно-стійкими. Як правило, використовують бронзу або міцну сталь. На корпусі гідранта має бути присутня маркування із зазначенням виробника, типу і року випуску вироби. Допустимий термін служби не менше 10-15 років.

вимоги до пожежних гідрантів

Особливості експлуатації

Під час монтажу пожежного гідранта потрібно враховувати наступні вимоги:

Після монтажу та введення пожежного гідранта в експлуатацію співробітниками МНС проводиться перевірка його технічного стану. Забезпечити доставку дійсно надійного пожежного обладнання дозволять тільки перевірені постачальники. Серед них компанія НАІС, яка приділяє особливу увагу якості продукції, що поставляється.

Популярні товари

Рукави всмоктувальні

Рукави всмоктувальні (12)

 

Рукава напірні

Рукава напірні (16)

 

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98