Яким вогнегасником гасити проводку

18.08.2021

У разі загоряння проводки реагувати потрібно швидко і холоднокровно. Дотримання найпростіших правил безпеки і елементарні знання з приводу того, яким вогнегасником гасити електропроводку, можуть уберегтися від ураження струмом і швидко знешкодити вогнище загоряння.

Яким вогнегасником гасити проводку

Про що потрібно пам’ятати при загорянні проводки

У будь-якій критичній ситуації, коли діяти треба швидко, кожна людина може втратити самовладання або, навпаки, під впливом адреналіну забути про інстинкт самозбереження.


Які бувають вогнегасники можна дізнатися з нашого огляду


Для того, щоб уникнути сумних наслідків для життя і здоров’я, варто пам’ятати про три важливі правила:

Норми: яким вогнегасником гасити проводку

Існує звід правил, який детально описує способи гасіння проводки. Розберемося трохи детальніше в суті самого питання.

Існує два шляхи розвитку подій: проводка знаходиться під напругою або джерело струму відключений. У першому випадку для гасіння пожежі можна використовувати порошкові або вуглекислотні вогнегасники.

Усередині корпусу порошкового вогнегасника знаходиться подрібнена мінеральна сіль зі спеціальними домішками, а для її викиду використовується закачаний газ або вбудований газогенератор.

Варто враховувати важливий нюанс:

При попаданні на поверхню займання порошок створює газонепроницаемую плівку і і перекриває доступ кисню. Недоліком такого вогнегасника є велика хмара пилу від порошку, що виходить під тиском.


Як вибрати вогнегасник прочитайте в нашій статті


Вогнегасник дозволяє знизити температуру полум’я і перекрити доступ кисню до джерела загоряння. Одним з головних його переваг є те, що при випаровуванні вуглекислота не залишає слідів і не пошкоджує техніку. Варто враховувати той факт, що такий вогнегасник заборонено використовувати в закритих приміщеннях через шкідливого випаровування.

яким вогнегасником не можна гасити електропроводку під напругою

Яким вогнегасником не можна гасити електропроводку під напругою?

Місце загоряння проводки під напругою – це відкритий джерело струму, тому ні в якому разі не можна гасити таке джерело займання вогнегасниками на водній або пінної основі. Усередині пінних пристроїв спеціальні піноутворюючі домішки, розчинені у воді, другі ж наповнені водою зі спеціальними добавками. Використання таких пристроїв може призвести до ураження електричним струмом.

Коли проводка знеструмлена, спеціальні правила для гасіння електроустановок не діють, і для гасіння вогнища загоряння підійде будь-який вогнегасник, що знаходиться під рукою.

Автор статті: ПП «НАЇС-Н»

Популярні товари

огнетушитель порошковый оп 6

Вогнегасник порошковий ОП-6

410 грн.

Купити

Вогнегасник вуглекислотний ОУ-3 (ВВК-2)

Оцінено в 5.00 з 5

570 грн.

Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98