Норми оснащення вогнегасниками

16.08.2021

Розробники норм оснащення об’єктів вогнегасниками враховували властивості горючих речовин, можливість впливу на них вогнегасними сполуками, квадратуру відкритих майданчиків, приміщень, особливості установок. Значення має категорія будівлі, клас загоряння.

Норми оснащення вогнегасниками

Категорії приміщень та класи пожежі

Захищається потрібно забезпечити агрегатами з відповідною вогнегасною здатністю, з огляду на схильність до займання речовин, що знаходяться на території.

При визначенні потрібної кількості конкретних вогнегасників фіксуються гранична площа об’єкта, що перебуває на території обладнання.

Ось які виділяють класи можливого загоряння:

Залежно від розмірів приміщення, норми оснащення вогнегасниками передбачають застосування ручних, пересувних агрегатів. Осередки займання можуть виявитися комбінованими (відносяться одноразово до різних класів), тоді перевага віддається більш універсальних пристроїв.


Про правила розміщення вогнегасників читайте в нашій статті

Визначаються норми оснащення приміщень пристроями для гасіння вогнищ загоряння в залежності від характеристик різних ділянок будівель. Приміщення бувають:

Норми оснащення ручними вогнегасниками з урахуванням класифікації пожеж

Для приміщень гранично в 200 кв. м категорій А, Б, В:

Для приміщень гранично в 400 кв. м категорії В:

Для приміщень гранично в 800 кв. м категорії Г:

Для приміщень гранично в 1800 кв. м категорії Г, Д:

Для громадських будівель гранично в 800 кв. м:

норми оснащення приміщень ручними вогнегасниками


Про первинні засоби пожежогасіння дізнайтеся з нашого огляду


Додаткові норми оснащення вогнегасниками

Якщо в приміщенні встановлено стаціонарну систему пожежогасіння, тоді, враховуючи розроблені норми оснащення ручними вогнегасниками, допустимо обладнати ділянку мобільними агрегатами тільки на 50%. Визначається вогнище можливого загоряння. Пристрій повинен розміщуватися не далі:

Норми оснащення вогнегасниками вказують на потребу встановлення агрегатів в проходах (коридорах) таким способом, щоб не створювалися перешкоди при переміщенні людей в разі евакуації. Слід розміщувати ручні протипожежні системи поблизу виходів, на видних місцях, в ящиках, встановлених не вище 1,5 м від рівня підлоги. Пожежне обладнання усіх типів можна придбати в нашій компанії, з гарантією та доставкою по Україні.

Популярні товари

огнетушитель порошковый оп 2

Вогнегасник порошковий ОП-1

235 грн.

Купити

огнетушитель порошковый оп 5

Вогнегасник порошковий ОП-5

Оцінено в 5.00 з 5

380 грн.

Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98