Діаметр пожежного рукава

11.06.2021

Пожежні рукави є важливим складовим пожежного обладнання. Звичайно, без цього становить не впоратися ні з одним великим пожежею. Це свого роду трубопровід з гнучкого матеріалу, який використовується для перенесення речовин з вогнегасною ефектом, що з’єднується з пожежною машиною спеціальної голівкою. Розпорошує рукав водою, порошком, пінним розчином, дивлячись, ніж пожежники його заповнюють. Це буде залежати від масштабу пожежі, місця виїзду.


Яка буває довжина пожежного рукава читайте в нашому докладному огляді


Діаметр пожежного рукава
Види пожежних рукавів:

Напірний рукав подає склад для усунення пожежі до пожежного ствола, а потім тушкують через пожежний ствол.

Всмоктуючий рукав виконаний, з жорсткою конструкції. Використовують його для збору насосом води і подальшого гасіння полум’я. Довжина рукава стандартна, 4 метра, невелика.

Напірно – усмоктуване рукав, розроблений для збору води з вододжерела, пожежного гідранта застосовуючи насос. Діаметр пожежного рукава виготовляють в межах 50 – 200 мм.

Напірний рукав класифікують наступним чином:

Діаметри пожежних рукавів в залежності від їх видів

Для якісного використання гнучкого водопроводу застосовують різний діаметр пожежного рукава. В офісні приміщення беруть стандартний діаметр близько 51 мм. Підібрати діаметр зможуть тільки фахівці свого профілю.

Діаметри пожежних рукавів напірних:

Діаметри пожежних рукавів всмоктуючих:

Важливо відзначити, що довжина напірного рукава 20 метрів, а всмоктуючого 4 метри.

діаметр пожежного шлангу
Кожна бригада вибирає діаметр пожежного шланга виходячи з екстреної ситуації. Тут головне не розгубитися, так як робота пожежником вимагає швидкого міркування, сміливості.

Діаметр пожежного рукава і пропускна сила

Діаметр пожежного рукава, залежить саме від діаметра крана, до якого приєднують рукав. Якщо раптом вийшло, що діаметр пожежного шланга відрізняється один від іншого, ставлять головки перехідного типу. Вони виготовляються, і продаються вільно.

Діаметри пожежних рукавів, мають пропускну силу виходячи з:

Звичайно, всі ці ознаки враховуються в роботі. Важливо вміти визначитися з видом рукава, який потрібно застосувати. Підводячи підсумок, можна сказати, що грамотний пожежний робочий підбере діаметр пожежного шланга без праці, якісно виконає роботу.


Класифікація пожежних рукавів та їх видів в нашій статті


Пожежні рукави обов’язкові для всіх будівель. Адже без такого елемента не загасити габаритний пожежа. За технікою безпеки все це належить контролювати. Як же зберігати шланг? Дуже просто. Зручно його згортати в бухту або котушку, іноді рукава складав як «гармошка».

Після роботи рукава сушаться фахівцями дуже ретельно. Час від часу, шланги розмотують і перевіряють на міцність і герметичність. Буває, що термін служби ще не закінчився, а шланг несправний, має дірки і ін. Причиною може є неправильне зберігання, не враховувалося як складний шланг, в якій температурі знаходився.

Популярні товари

рукав всасывающий 75

Рукав всмоктуючий Д 75

Оцінено в 5.00 з 5

1,400 грн.

Купити

рукав всасывающий 100

Рукав всмоктуючий Д 100

Оцінено в 5.00 з 5

1,500 грн.

Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98