Гасіння пожеж в холодильних установках

17.01.2021

Процес гасіння пожеж в холодильних установках має цілий ряд особливостей, які обумовлюються ускладнюють факторами як то обмежена кількість дверей і невелика площа. З цієї причини в палаючих холодильних камерах швидко починається задимлення, піднімається температура і накопичуються продукти неповного згоряння через недостатню кількість кисню і утворення СО.

Крім цього в приміщеннях холодильників немає природного освітлення, часто пошкоджуються випарні батареї і трубопроводи, що теж істотно ускладнює роботу пожежників: розвідку, орієнтування, ліквідацію загорянь.

Гасіння пожеж в холодильних установках

Гасіння пожеж в холодильниках: організація процесу

Після прибуття на об’єкт, де сталася пожежа бригада пожежників (РТП) повинна насамперед організувати групу розвідки. До її складу зазвичай включають членів аварійних бригад, які задіяні в обслуговуванні холодильних установок. При цьому співробітники повинні бути в засобах захисту дихання, тобто в ізолюючих протигазах.


Що можна гасити порошковим вогнегасником читайте в статті на сайті


Група розвідки повинна постаратися встановити наступне:


Про первинні засоби пожежогасіння та що до них відноситься, читайте в огляді


Порядок ліквідації пожежі

Крім організації розвідгрупи по прибуттю на пожежу повинен бути організований штаб пожежогасіння. Крім членів РТП в його склад в обов’язковому порядку включаються представники адміністрації холодильних установок.

Далі штабом і РТП вживаються заходи щодо спуску охолоджуючого агента з палаючих холодильних камер і припинення їх роботи. Зазвичай холодоагент повинні зливати в дренажний ресивер. Якщо це зробити неможливо, то система охолодження спорожняється іншим способом, обумовленому в плані ліквідації пожежі. Наступний крок – зниження температури і ліквідація задимлення за допомогою розтину перекриттів, стін, перегородок.

гасіння пожеж в холодильниках
Для гасіння пожеж в холодильниках найчастіше використовується вода. Струмені при цьому повинні бути компактні і максимально розпорошені. Подаватися вода повинна зі стовбурів типу РС-50. Якщо немає загрози зіпсувати продукти, то можна використовувати воду з змочувачем або середньої кратності піну.

При цьому у кожного розтину повинні знаходитися 1-2 стовбура. Для розкриття стін і перекриттів можна використовувати як підручні, так і спецзасоби: механізований інструмент, автомобілі техслужби, пересувні компресійні установки.


Що можна гасити вуглекислотним вогнегасником дізнайтеся з нашого огляду


Одна з характерних особливостей бойової роботи пожежних в холодильниках – гасіння прихованих вогнищ загоряння під штукатуркою. Робота з розкриття штукатурки практично завжди виконується вручную.

Дії пожежних при НП

Серйозною НП при пожежах в холодильниках може бути порушення їх цілісності, при яких існує можливість отруєння пожежних парами аміаку або обмороження. З цієї причини потрібно уважно стежити за хмарою аміаку і активно і безперервно зрошувати його максимально розпорошеними струменями води.

При отруєнні парами аміаку постраждалих важливо оперативно винести на свіже повітря, по можливості зробити штучне дихання і викликати медиків. При попаданні рідкого аміаку на відкриті ділянки шкіри, місце обмороження потрібно інтенсивно розтерти тампоном, змоченим в спирті (до моменту появи чутливості) і накласти пов’язку. Якщо на пошкоджених ділянках з’явилися пухирі, то потерпілий направляється до лікаря для подальшого надання допомоги.

Автор статті: ПП “НАІС-Н”

Популярні товари

огнетушитель порошковый оп 5

Вогнегасник порошковий ОП-5

380 грн.

Купити

Вогнегасник вуглекислотний ОУ-3 (ВВК-2)

Оцінено в 5.00 з 5

570 грн.

Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98