Види пожежних гідрантів

17.03.2021

Пожежний гідрант (ПГ) вважається найважливішим елементом системи для забезпечення гасіння пожеж на будь-яких об’єктах. Постійний догляд і моніторинг мереж і систем протипожежного водопостачання має велике значення для результативного пожежогасіння.

види пожежних гідрантів
Пожежний гідрант – це спеціально змонтоване пристрій, який дозволяє максимально швидко підключати до водопроводу обладнання, задіяне в гасінні пожежі. Наявність ПГ є обов’язковим при будівництві водопровідних мереж як в житлових будинках, так і в спорудах промислового, торгового, виробничого призначення. Під час ліквідації пожежі гідрант використовується як для подачі води в стаціонарні пожежні рукава, так і в якості додаткового харчування насоса на пожежному авто.

Пожежні гідранти види і типи

Види пожежних гідрантів наступні:

Різниця між наземним і підземним ПГ здебільшого полягає в цілому ряді технічних особливостей, а також в способі установки і кріплення до них пожежної колонки.

Наземні ПГ

Наземний ПГ являє собою пристрій, що монтується над поверхнею землі пряме призначення якого – відбір води на господарські і пожежні потреби. Велику поширеність отримали наземні пожежні гідранти в вигляді колонок. Вони монтуються на водопровідну мережу паралельно з пожежними колонками і повинні мати кілька виходів для під’єднання до них пожежних рукавів, що безпосередньо впливає на успіх при ліквідації загорянь.


Якого кольору повинен бути люк пожежного гідранта – читайте в нашій статті


Використовуються наземні ПГ в будь-якому кліматі за умови грунтовного вибору способу подачі (регульований або постійний). Зрозуміло, що в більш холодному кліматі актуальний спосіб з регульованою подачею води, щоб уникнути її замерзання при мінусовій температурі. У теплому кліматі цілком підійде спосіб з постійною подачею води.

типи пожежних гідрантів
Наземні ПГ також діляться на два типи. Типи пожежних гідрантів: ПГ Дорошевский і ПГ пістолет.

Підземні ПГ

Підземний пожежний гідрант зазвичай встановлюють на водопровідну мережу, яка знаходиться під землею. Розміщується такий ПГ в спеціальному протипожежному колодязі, закритому люком. Його призначення – відбір води з водопроводу за допомогою пожежної колонки.


Детально про вимоги до пожежних гідрантів читайте в нашому огляді


Основний недолік підземних ПГ – це можливість їх замерзання в зимові місяці. З цієї причини воду з гідранта можна відбирати виключно на пожежні потреби або при проведенні його ТО. Причому відкривати колодязі підземних ПГ для технічного обслуговування можна, якщо температура повітря не нижче -15 С.

Автор статті: ПП «НАіС-Н»

Популярні товари

пожарный гидрант

Гідранти

Купити

подставка под пожарный гидрант

Підставка під гідрант

Купити

+380 (44) 537-15-85

+380 (97) 408-32-03

+380 (99) 643-77-79

+380 (93) 498-14-99

Україна, м. Київ,

вул. Столичне шосе, 98